rynek pierwotny

Rynek nowych mieszkań w Krakowie

Coraz więcej osób przybywa do dużych miast. Studenci, przyjeżdżający na studia, często potem zostają w danym mieście, aby tam szukać pracy i zakładać rodzinę. Miasto daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Nowe miejsca pracy, kolejne stanowiska, rozbudowa biurowców… Wszystko to powstaje na naszych oczach. Za tym wszystkim idzie również rynek nieruchomości.

Jadąc tramwajem czy autobusem przez miasto, często mija się place budowy. Powstają tam nowe osiedla mieszkaniowe. Dogodna lokalizacja sprawia, że mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki. Młodzi ludzie inwestują w mieszkania w nowoczesnym budownictwie. Ceny zależne są od lokalizacji – w dużych miastach, blisko centrum, trzeba słono zapłacić za lokal. Mieszkania w Krakowie powstają jak grzyby po deszczu. Sprawdzić to możemy choćby wpisując w Google „rynek pierwotny kraków„.

Tam, gdzie jeszcze do niedawna były łąki bądź nieużytki, obecnie są place budowy z koparkami. Miasto rozbudowuje się, kolejne miejsca są zagospodarowywane. Nabywców nie brakuje. Nawet ceny nie odstraszają tych, którzy chcą mieszkać w pięknym mieście z perspektywami. Często są to mieszkania w stanie deweloperskim. Nie trzeba długo czekać na ukończenie budowy kolejnego osiedla.

W nowoczesnych kompleksach osiedlowych parter jest zwykle zagospodarowany na lokale: sklepy, zakłady usługowe (np. fryzjer) czy lokale gastronomiczne. Mieszkańcy chętnie korzystają z tych udogodnień. Głównym problemem bywają miejsca parkingowe. Ta kwestia jest często rozwiązywana przez budowę wielopoziomowych parkingów podziemnych, co ułatwia ludziom dojazd z pracy do domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *