oryginalne prezenty

Problem prezentowy – Co kupić?

Zbliżają się kolejne urodziny, imieniny czy jakakolwiek impreza z prezentami w roli głównej i znowu pojawia się ten sam problem – co kupić? Pierwszy kłopot polega na wybraniu odpowiedniej półki cenowej. Prezent nie może być bowiem zbyt tani, a tym samym niskiej jakości. Z drugiej strony klasa premium nakłada na obdarowanego niejako obowiązek odpowiedzenia tym samym. Poza tym trzeba w ogóle coś wybrać. Najlepiej coś, czego nikt inny nie podaruje, a co będzie ładnie wyglądać.

Z pomocą przychodzą tutaj tzw. bibeloty. Z definicji bibelot jest niezbyt praktycznym przedmiotem, który ma wysoką wartość artystyczną. W praktyce jest to najlepsze rozwiązanie np. na urodziny. Oryginalne prezenty nie zobowiązują w żaden sposób, a są na pewno lepszym wyborem niż odkrzacz dla pani domu. Jest jednak jedna, istotna kwestia, którą należy rozważyć przy zakupie bibelotu. Musi on pasować do danego wnętrza. W innym wypadku trafi do jakiejś szafki, gdzie będzie się kurzył, bo na każdej półce i meblu będzie wyglądał jak piąte koło u wozu.

Biorąc jednak pod uwagę jak oryginalne prezenty są zróżnicowane, na pewno uda się coś ciekawego wybrać. Co ważne, nie muszą to być bibeloty, a np. koszulki czy bielizna ze śmiesznymi sformułowaniami lub obrazkami. Jednak to bibelot pozwoli się wyróżnić na tle „konkurencji” prezentowej. Dobrze jest aby kupić taki, który nie tylko, jak wcześniej zostało powiedziane będzie pasował do wnętrza, ale też taki, który wpasuje się w gusta osoby obdarowanej.

Jeśli mamy do czynienia z fanem sportów, to można kupić podobiznę ulubionego sportowca. Jeśli samochodziarza, to model jakiegoś samochodu. Szeroka gama produktów na pewno ułatwi wybór. Do tego nie można zapominać, że taki prezent można wykonać własnoręcznie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *