Restauracja włoska

Odnajdź włoski smak w Krakowie

Kraków przez wieki, dzięki swojemu położeniu przez które prowadzono wiele szlaków handlowych był miastem wielu kultur. Spotykali się tu kupcy czy podróżnicy z krajów całej Europy a także świata. A wraz z ich towarami napływały także ich rodzime kulinaria. A kiedy ich potrawy smakowały miejscowej ludności, Ci zakładali różnego rodzaju karczmy czy jadłodajnie. Było tak między innymi z włoską kuchnią, która w Polsce jest bardzo lubiana. Przybysze przez lata budowali swoją renomę urozmaicając dietę mieszkańców Krakowa. Bo właśnie na renomie warto skupić się wybierając fajne miejsce z włoską kuchnią. Która restauracja włoska z Krakowa obecnie jest warta odwiedzenia?

Myśląc o dobrym jedzeniu zwykle udajemy się w okolice Rynku Głównego. Jest tam niepowtarzalny klimat, czujemy woń wspaniałego jedzenia a do dokoła widzimy piękną architekturę. Trafiliśmy wprost idealnie ponieważ włoska restauracja Da Pietro jest położona właśnie na rynku.

Od 25 lat lokal buduje swoją renomę wśród lokalnych smakoszy. Pomimo, że w Krakowie powstało bardzo dużo nowych pizzerii i restauracji, Da Pietro wciąż nie traci popularności i jest gwarancją stałej, dobrej jakości. Za tym sukcesem stoją, od lat ci sami kucharze, managerowie i obsługa. Żeby przyjść im w odwiedziny nie trzeba mieć nawet specjalnego powodu, pyszne jedzenie i szeroka oferta napojów i alkoholi przyciągnęła już miliony klientów, a spora część z nich została na lata.

Co ważne, Da Pietro jest otwarta także na organizację wszelkiego rodzaju uroczystości. Począwszy od rodzinnych przyjęć jak chrzest, komunia czy wesele przez obiady urodzinowe bądź imieninowe po firmowe bankiety. Dzięki przestronnemu wnętrzu o zróżnicowanym charakterze lokal do każdej z wymienionych uroczystości będzie doskonale pasował.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *