stomatologia

Obawy i lęki przed wizytą u dentysty

Stan zdrowia naszych zębów bezapelacyjnie wpływa na nasz wygląd oraz samopoczucie. Jednak większość z nas przeraża wizyta u dentysty a odgłosy dochodzące zza drzwi gabinetu, przyprawiają o dreszcze. Ale czy nasze obawy i lęki są uzasadnione? Współczesna stomatologia, nowoczesny sprzęt oraz innowacyjne techniki stosowane przez dentystów sprawiają, że leczenie nie musi budzić w nas przerażenia.

W niektórych gabinetach, stosowane są także metody łagodzące stres jak na przykład relaksująca muzyka, czy nawet serwowanie naparu z melisy przed zabiegiem. Niektórych ogarnia paniczny strach, jeśli dentysta stwierdzi, iż konieczne jest leczenie kanałowe. Zaawansowana próchnica zębów doprowadza do stanu zapalnego miazgi i w tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest leczenie kanałowe. Kiedyś pacjenci zamiast na leczenie kanałowe, decydowali się na usunięcie zęba, ze względu na ból towarzyszący zabiegowi. Obecnie, stomatologia oferuje bezbolesne metody takiego leczenia z użyciem specjalistycznego mikroskopu endodontycznego. Pokrótce, metoda ta polega na podaniu znieczulenia, założeniu gumowego separatora, penetracji kanału i na koniec wypełnieniu wnętrza zęba. Metoda ta pozwala na leczenie kanałowe w trakcie zaledwie jednej wizyty. Więcej dowiesz się tutaj: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Podsumowując, jeżeli nasze zęby sprawiają nam ostry, dokuczliwy ból, nie zwlekajmy z wizytą u dentysty. Może okazać się, że konieczne jest leczenie kanałowe, dzięki czemu będziemy mogli uratować chorego zęba. Pamiętajmy, że silnie rozwinięta stomatologia pozwoli na niemal bezbolesne wykonanie takiego zabiegu, a my będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *