profile led

Nowe możliwości oświetleniowe

Wczoraj postanowiliśmy. Budujemy dom. Nareszcie. Nasz własny, wymyślony, wymarzony, wymodlony. Po 10-ciu latach małżeństwa wreszcie odłożyliśmy odpowiednią sumę pieniędzy, by konieczny kredyt nie był zbyt wysoki, a raty nie obciążały za bardzo naszego codziennego budżetu. Odkładaliśmy to już kilka lat, bo ciągle coś stało na przeszkodzie.

Projekt oddamy w ręce doświadczonego architekta. Na tym na pewno nie będziemy oszczędzać. Meblami zajmiemy się dopiero na końcu, bo do czasu ukończenia budowy domu jeszcze dużo może się zmienić. Na przykład moje zapatrywania na ten temat czy nasze upodobania.

Przedtem jednak musimy zadecydować, jakie oświetlenie wybierzemy: tradycyjne czy nowoczesne. Myślę, że w tej kwestii też nie będziemy iść na kompromis, tylko zaangażujemy fachowców, zamiast sami wymyślać i kombinować, skoro żadne z nas nie ma o tym pojęcia. Ważne tylko, by było w oszczędne, dyskretne, dawało wystarczająco dużo światła i nie było zimne.

Najodpowiedniejsze będzie z pewnością oświetlenie LED, które daje ogromne możliwości i różnorodność rozwiązań. Profil do taśm LED umożliwia liniowe prowadzenie światła i wybranie odpowiedniej ich długości, a w razie potrzeby, docięcie na żądaną długość. Poza tym można wybrać, czy materiałem użytym ma być plastik czy aluminium. Przez to są ponadczasowe.

Jeśli kiedyś zmienimy meble, niekoniecznie chcę ponownie zajmować się oświetleniem. Poza tym przekonuje mnie fakt, że profile do LED można poprowadzić po powierzchni lub wbudować. Poza tym wykorzystać do podświetlenia schodów, półek czy podłóg.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *