implanty zębowe

Mity na temat implantów zębowych

Stomatologia w XXI wieku to nie tylko leczenie ubytków. Osoby, które z jakiegoś powodu zmuszone były do usunięcia zęba, mogą to miejsce wypełnić, przeprowadzając zabieg wszczepienia implantu. Wciąż jednak nie wszyscy mają na ten temat wystarczającą wiedzę, co powoduje powstawanie rozmaitych mitów, związanych z tym zabiegiem.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że na implanty zębowe mogą zdecydować się osoby również w podeszłym wieku. Metryka nie ma tu żadnego znaczenia. Nieprawdą jest również, że z implantem należy czekać – proces wszczepienia przeprowadza się już po ok. 8 tygodniach po ekstrakcji prawdziwego zęba. Zwlekanie nie ma sensu z kilku powodów, m.in. chodzi tu o dyskomfort podczas jedzenia, trudność w mówieniu, przesuwanie i ścieranie zębów czy po prostu o estetykę uśmiechu. Zdarza się, że wieloletnie przeciąganie decyzji o wszczepieniu implantów skutkuje niemożnością przeprowadzenia tego zabiegu.

Część osób rezygnuje z implantów w obawie przez cierpieniem w trakcie wszczepiania. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy medycyna i technika rozwijają się w błyskawicznym tempie, zabieg wstawanie implantów jest bezbolesny. Trzeba jedynie wybrać odpowiedniego specjalistę, który cały proces przeprowadzi prawidłowo, stosując odpowiednie techniki i środki. Polecam poszukać na stronie: stomatologia-impla.pl/implanty/.

Ostatnią kwestią jest trwałość implantów. Wielu pacjentów obawia się, że trzeba na nie szczególnie uważać, omijając je podczas gryzienia czy żucia. Jednak implanty zębowe, wykonane z dobrych jakościowo materiałów, są całkowicie bezpieczne i solidne. Co istotne, specjaliści potrafią idealnie dobrać kolor – tak, by wyglądały jak reszta zębów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *