masaż sportowy

Masaż leczniczy i sportowy jako forma rehabilitacji

Bóle pleców, bóle stawów, sztywnienie karku, problemy ze swobodnym poruszaniem się, to tak powszechne dzisiaj dolegliwości, że szukamy różnych sposobów na polepszenie komfortu naszego codziennego życia.

Oprócz gimnastyki, rozciągania mięśni i ćwiczeń ruchowych, bardzo dobrze sprawdza się masaż leczniczy, a u osób aktywnie trenujących – masaż sportowy. Obie formy rehabilitacji należy wcześniej skonsultować z lekarzem specjalistą, ponieważ nieprawidłowa ingerencja w funkcje kręgosłupa może być niebezpieczna dla zdrowia. Cyklicznie i prawidłowo stosowany masaż leczniczy, a także masaż sportowy może znacznie poprawić nasze samopoczucie, rozluźnić mięśnie, zmniejszyć lub wyeliminować ból, a także poprawić sprawność ruchową. Więcej o masażu sportowym przeczytasz również na stronie fizjoterapiaortomed.pl/uslugi/masaz-sportowy/. Bardzo ważna jest aktywność rekreacyjna. Regularna, ale rozsądnie dawkowana porcja ruchu fizycznego jest niezbędna dla zachowania zdrowia. Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia – za biurkiem, w samochodzie, na kanapie, na dodatek jeszcze nie zwracamy uwagi na źle wyprofilowane lub zbyt miękkie siedzenia, to są główne przyczyny bólu pleców i ucisków w kręgosłupie.

Różne formy rehabilitacji, w tym masaż leczniczy oraz masaż sportowy, niestety nie wyeliminują dyskomfortu kostno – mięśniowego, jeżeli jednocześnie nie zmienimy naszych przyzwyczajeń i nie zaczniemy się więcej ruszać.

Po odbyciu cyklu masaży, kiedy poczujemy się lepiej, powinniśmy znaleźć odpowiednią do naszego wieku i predyspozycji fizycznych aktywność, a wybór mamy ogromny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie w pobliskim klubie fitness.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *