mustang

Lakierujesz paznokcie? Z autem też sobie poradzisz

Zakup samochodu w konkretnym kolorze wcale nie oznacza, że musi on taki pozostać. Możliwość zmiany znajdującej się na karoserii farby samochodowej z pewnością docenią kobiety, które szybko nudzą się tak samo wyglądającymi rzeczami. Zmiana koloru nie musi być wcale droga i skomplikowana. Możemy zrobić to w bardzo przystępnej cenie.

Jednak musimy wtedy poświecić odrobinę czasu na poszukiwanie idealnej farby. Powinna być ona wyjątkowo trwała. W końcu każdego dnia będzie narażona na negatywne działanie środowiska zewnętrznego. Dzięki temu powłoka wytrzyma bez najmniejszego problemu wiele lat. Uchroni to karoserię przez korozją, która w łatwy sposób mogłaby zacząć niszczyć cały samochód. Przy wyborze odpowiedniej farby powinniśmy pomyśleć również o tym jak będziemy ją nakładać.

Z pewnością najłatwiejszy w użytkowaniu jest lakier w sprayu. Aplikacja przebiega niezwykle sprawnie i łatwo. Bez problemu poradzi sobie nawet osoba niemająca doświadczenia w takich pracach. Jednak kluczowe jest odpowiednie przygotowanie nawierzchni. Na samym początku musi dokładnie ją zeszlifować. Należy usunąć wszystkie resztki starego lakieru. Dopiero wtedy karoseria nadaje się do rozpoczęcia prac. Kolejnym  krokiem jest jej odtłuszczenie. Dzięki temu wszystkie powłoki będą trzymać się o wiele lepiej.

Następnie musimy położyć bazę i dopiero później warstwę koloru. Aplikację należy powtórzyć kilka razy, aby uzyskać odpowiednie krycie. Każda warstwa musi być pozostawiona do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *