ostatni etap wykonczenia wnetrz

Koszt usług remontowych

Myślisz o remoncie? Kompletnie nie wiesz, jak się za niego zabrać? Zleć to ekipie remontowej! Nikt z nas nie lubi remontów. Remont mieszkania kojarzy się zamieszaniem, wszechobecnym bałaganem i wysokimi kosztami. Nim się na niego zdecydujemy warto wiedzieć, jakie są podstawowe rodzaje usług remontowych i ile średnio firma remontowo budowlana sobie za nie zaśpiewa.

1. Malowanie ścian i sufitów – ceny za taką usługę zaczynają się od około 10-12 zł/m2 zarówno w przypadku malowania ścian jak i sufitów. Jeśli nasz sufit wymaga jedynie drobnych poprawek to za nie zapłacimy proporcjonalnie mniej, chociaż nie każdej firmie remontowej. Jeśli zaś myślimy o wyrównaniu sufitu, to za to przyjdzie nam zapłacić około 30 zł/m2.
2. Glazura i terakota – jeśli decydujmy się na remont, to musimy liczyć się z usunięciem starej glazury/terakoty i ułożeniem nowej. Za pozbycie się starej glazury (z wyniesieniem do kontenera) zapłacimy od 15-20 zł/m2. Tyle samo lub nieznacznie więcej zapłacimy za wyrównanie ścian po skuciu starej glazury. Układanie glazury to już koszt od 50 zł/m2 (fugowanie, duże płytki) i 80 zł/m2 w przypadku fugowania małych płytek.
3. Prace budowlano-murarskie – za nie zapłacimy najwięcej. Wyburzanie ścian z cegły wyniesie nas od 80-100 zł/m2, zaś usunięcie ściany żel-betonowej od 300-500zł/m2. Zamontowanie drzwi to wydatek około 250-300 zł za sztukę.
4. Podłogi – za położenie wykładziny dywanowej zapłacimy od 25 zł/m2, za panele minimum 30 zł/m2. Z kolei cyklinowanie parkietu wraz z lakierowaniem wyniesie nas od 60 zł/m2.
5. Usługi wodno-kanalizacyjne – jeśli i tą usługę musimy uwzględnić w naszym remontowym planie, to wówczas jego koszt znacząco wzrośnie. Za wykonanie punktu wodno-kanalizacyjnego zapłacimy od 120 zł/szt., za montaż wanny i brodzika odpowiednio 150 i 100 zł/szt., zaś obudowana wanny to wydatek rzędu nawet 300 zł.

Ceny podstawowych usług remontowych są dość zróżnicowane – w dużym mieście zapłacimy za nie więcej, niż w małej mieścinie. Znajomość podstawowych usług remontowych i wcześniejsze zorientowanie się, ile przyjdzie nam za nie zapłacić pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek w trakcie samego remontu i mniej więcej orientację ile wyniesie remont. Dokładny koszt poznamy jak firma remontowa przygotuje dla nas wycenę.

Reklama: Wykończenia wnętrz REMSOL.com.pl – Kraków i okolica

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *