kołdra do łózeczka

Jak wybrać pościel dla dziecka?

Wybranie pościeli dla dziecka nie jest niestety ale niczym tak naprawdę prostym. Muluszki są bardzo delikatne i podatne na różnego rodzaju podrażnienia. Dlatego też, powinno się bardzo ostrożnie wybierać pościel do łóżeczka. Najważniejszy jest tak naprawdę materiał. Powinien być on przede wszystkim naturalny, aby nie wywoływać żadnego rodzaju reakcji alergicznych.

Dlatego też najpopularniejszą tkaniną, z której szyje się pościel dla dzieci i którą powinno się kupować, jest bawełna. Posiada ona bardzo wiele zalet, dzięki którym sprawdza się szczególnie w przypadku małych dzieci. Przede wszystkim ważną jej zaletą jest higroskopijność. Jest to podatność na wchłanianie wilgoci. Bawełna może wchłonąć do 25% pary wodnej bez uczucia mokrego materiału. Oprócz tego niezwykle ważne jest to, że materiał ten nie uczula, możliwe przypadki uczuleń mogą dotyczyć barwników aniżeli samego włókna.

Na obecność takich barwników też trzeba więc zwrócić szczególną uwagę. Ważne jest to, że charakteryzuje ją bardzo duża odporność na rozciąganie. Dziecko bez problemu może się przewracać po takiej pościeli. W przypadku niemowląt bardzo ważne jest to, że materiał ten dobrze przewodzi ciepło. Tak więc zwyczajnie małemu dziecku będzie ciepło w takiej tkaninie. Jak widać więc kołdra do łóżeczka powinna być dobierana ostrożnie. Bardzo dobrze jest również, kiedy pościel taka również dobrze wygląda. Dlatego też poduszka MINKY może okazać się znacznie lepszym wyborem, niż zwyczajna. Dziecko znacznie lepiej czuje się, kiedy otaczają go postacie z bajki i inne przeznaczone dla dzieci wzory. Czuje się wtedy bezpieczniej i jego zainteresowanie światem zwyczajnie wzrasta. Dlatego też warto o to szczególnie zadbać.

Zobacz też: Senna-Sówka | kołdra do łóżeczka

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *