graj w escape game i rozwiazuj zagadki na czas

Historia escape roomów

Czy jest możliwe, aby świat z gier przenieść w jakiś sposób do świata w którym żyjemy? Z całą pewnością wiele osób zadawało sobie to pytanie. Wśród nich był też pewien Japończyk, Takao Kato, który postanowił przenieść rzeczywistość z klasycznych gier przygodowych do realnego świata. W ten sposób, w 2007 roku w Japonii powstał pierwszy escape room.

Dalszy rozwój zabawy i gry escape game przypada kilka lat później na Singapur, gdzie niezależnie od japońskiego pomysłu powstał kolejny pokój zagadek. Wkrótce zjawisko to trafiło do Stanów Zjednoczonych, konkretnie do Sań Francisco, za sprawą przyjaciela Kato. Escape room w świecie rzeczywistym zaczął zdobywać, coraz większą popularność, rozprzestrzeniając się po całych Stanach Zjednoczonych, a także trafiając ostatecznie do Europy, gdzie ich przyczółkiem stały się Węgry. Od Węgier rozpoczął się podbój Europy przez escape roomy.

Pewien szwajcarski profesor zdecydował zbudować pokój zagadek dla swoich studentów, w którym ci mogliby rozwijać swoją zdolność logicznego myślenia, a także umiejętność wymykania się szablonowemu myśleniu za sprawą rożnego rodzaju zagadek, wymagających na przykład użycia lamp na podczerwień aby uzyskać wskazówkę do znalezienia wyjścia z labiryntu.

Obecnie na całym świecie działa ponad osiem tysięcy escape roomów, możemy więc mówić o prawdziwym fenomenie, gdyż w ciągu dziesięciu lat stało się to niezwykle popularną atrakcją na całym świecie i w grę escape game bawią się miliony ludzi, w różnym wieku, na całym świecie.

Polecam: Escape game od Lost Room Kraków | www.lostroom.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *