tort orzechowy z jabłkami

Ciasta bez pieczenia

Czy jest tutaj choć jedna osoba, która nie lubi ciast? Wiem, że wiele osób wypiera się miłości do nich, ponieważ wmawia sobie, że jest na diecie, a wszelkie rodzaje ciast i ciastek to zło w czystej postaci. Ok, może i cukier nie zawsze wpływa na nas w pełni pozytywnie i może faktycznie nie można przesadzać z jego ilościami, ale małe ciacho od czasu do czasu na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Najważniejsze to przecież zachować umiar, a to jest bardzo istotne nie tylko w kwestii jedzenia ciast. Umiar potrzebny jest zawsze i wszędzie, nie zależnie od aspektu jakim się zajmujemy. Cukier dodatkowo pobudza nas do działania i sprawia, iż każdy dzień od razu wydaje się lepszy. Jedno ciastko dziennie, na pewno nie zaszkodzi, jeśli na co dzień umiemy zachować zdrowy rozsądek i jakiś umiar.

Ciasta bez pieczenia powoli robią się coraz sławniejsze.

Dlaczego? Odpowiedź jest taka prosta. Przede wszystkim nie trzeba ich piec, a więc zaoszczędzić można naprawdę sporo czasu, bo jak wiadomo, ciasto zazwyczaj musi się piec około pół godziny, aby nadawać się do spożycia. Dodatkowo ciasta bez pieczenia są lżejsze, bo nie mają wielu składników, które nieupieczone, nie nadałyby się do spożycia. Wiele przepisów na ciasta bez pieczenia znajdziesz na delektujemy.pl/przepisy-na-ciasta/bez-pieczenia/.

Ciekawe są też ciasta z kremem, których zrobienie także nie zajmuje aż tak wiele czasu. Wystarczy chwila wolnego i dobry pomysł na to co włożyć do środka ciastka. Na przykład ciasta z kremem z serka mascarpone, są wprost niezastąpione. Dla wszelkich łasuchów i czekolado maniaków, sprawdzi się krem z czekolady. Białej lub czarnej, wszystko zależne jest od preferencji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *